27 Ağustos 2013 Salı

Kayınvalidem İçin Diktiğim Etek

     

        Bu modelimiz bir önceki posta olduğu gibi 7 Temmuz 2013 burda nın 139 nolu kalıbından.

    Derginin kullandığı ve bize önerdiği kumaş farklı ve benim elimdeki kumaş farklıydı bu yüzden bende kalıp üzerinde küçük değişiklik yaptım ve etek ucuna doğru olan kısmı çan eteğe çevirdim.
     Aşağıda gördüğünüz gibi etek ucu kısmını kıvırdım ve kumaşımızda kalıbı bu şekilde çıkardım.

Aşağıdaki foto da kumaşı kestim,yandikişlerini ve fermuarın dikişini tamamlayıp ilk defa denediğim spor dikiş diye bildiğim(yanlışım varsa ustalarım düzeltsin)dikişim çekmeye başladım.bunu nasıl yaptım?
Öncelikle eteğin belden itibaren ortadan etek ucuna kadar düz dikiş çektim,dikilen kumaşı aşagıdaki fotoda olduğu gibi sağ veya sola yatırıp yine itediğimiz uzunlukta düz dikişe devam ettim.

Dikişimizi bitirdiğimiz de ortaya çıkan görüntü budur arkadaşlar.Aynı işlemi eteğin arka kısmında ve yan dikişlerde de uyguladım.


Sonuç:eteğimiz kayserili bir arkadaşımızın ifadesiyle hanım annemizin üzerinde sergilendi.(bu yazıyı okuduğunu biliyorum ve kıs kıs gülmelerini de duyabiliyorum ^_^3 yorum:

  1. Rengi çok güzelmiş, güle güle giysin. Bu arada ne hamarat gelini de varmış :))

    YanıtlaSil
  2. Ayy cok teşekkür ederim canim^_^.daha acemiyim ben ya sizin gibi ustalarin yaninda.her zaman kiymet bilen insanlarla karsilastirsin Rabbim ;)

    YanıtlaSil
  3. ellerine sağlık.. çok hoş ve güzel bir hediye olmuş:)

    YanıtlaSil

TEŞEKKÜRLER